Přístřešek na auto: Carport

Solární parkovací přístřešek, neboli carport, je skvělým řešením, jak zajistit svému vozidlu suché a přitom bezpečné místo k parkování. Carporty jsou dostupné v různých velikostech a provedeních, takže si určitě vyberete ten pravý pro vás! 

Carporty

Máte doma dvě auta, ale původní garáž je pro ně příliš malá? Nebo chcete mít v garáži místo pro jiné věci, jako je například kolo či zahradní nábytek? Pak je carport ideálním řešením pro vás.

Co je to carport?

Carport je lehká konstrukce, která chrání vaše auto před povětrnostními vlivy, jako je déšť, sníh nebo slunce. Je také skvělým způsobem, jak zvýšit hodnotu vašeho domu. 

Solární parkovací přístřešky zaujmou svou odolností a zároveň lehkou konstrukcí. Standardní sestavy jsou modulární a lze je také rozšiřovat. Každý přístřešek lze snadno upravit na požadovanou velikost a orientaci. Nabídka zahrnuje přístřešky pro jedno i více aut. Fotovoltaické přístřešky jsou ovšem všestranné! Fotovoltaické přístřešky nemusíte používat pouze pro auta. Pod střechu ze solárních panelů můžete schovat také jízdní kola, motorky nebo cokoli jiného, co se nachází na vaší zahradě.

Proč si pořídit carport?

Zde je hned několik důvodů, proč si přístřešek pro auto pořídit: 

Ochrana před počasím

Carport ochrání vaše auto před deštěm, sněhem, větrem a UV zářením. Díky tomu bude vaše auto déle v dobrém stavu.

Zvýšení bezpečnosti

Carport může pomoci snížit riziko krádeže či nějakého vandalismu. Vaše auto tak bude lépe viditelné a bude obtížnější ho ukrást nebo jej jakkoliv poškodit.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Carport může taktéž zvýšit hodnotu vaší nemovitosti. Je to praktické a esteticky příjemné řešení, které může přispět k celkovému vzhledu vašeho domu nebo zahrady.

Jak vybrat carport?

Pokud se pro carport rozhodnete a nevíte si rady s výběrem, zde je několik rad. Při výběru carportu je totiž třeba zohlednit několik důležitých faktorů, jako je velikost vašeho pozemku, počet aut, které chcete ubytovat, a váš rozpočet.

  • Rozměry

Carport by měl být dostatečně velký, aby pojal všechna vaše auta. Ujistěte se, že je dostatečně široký, abyste mohli pohodlně otevřít dveře a kapotu, a dostatečně dlouhý, aby se do něj vaše auta pohodlně vešla.

  • Počet aut

Pokud máte více než jedno auto, budete potřebovat carport s více místy. Pokud máte například dvě auta, můžete zvolit carport s dvěma samostatnými stáními či s jedním společným stáním a jednou boční stěnou.

  • Materiál

Carporty jsou vyrobeny z různých materiálů, jako je dřevo, kov či hliník. Každý materiál má své výhody a nevýhody.

Dřevěné přístřešky na auto

Dřevo je přírodní materiál, který dodá vašemu domu nebo zahradě útulný vzhled. Je však náchylnější k poškození povětrnostními vlivy.

Kovový přístřešek 

Kov je pevný a odolný materiál, který je odolný vůči povětrnostním vlivům. Je však také dražší než dřevo.

Kolik stojí přístřešek na auto?

Cena carportu se odvíjí od jeho velikosti, materiálu a dalších faktorů. Ceny se na Tinygo pohybují od 150 000 Kč bez DPH.

Carporty na Tinygo.cz

Na našem e-shopu najdete širokou nabídku carportů v různých velikostech a provedeních. Vyberte si ten pravý pro vaše potřeby a užijte si pohodlné a bezpečné parkování svého auta.

Objednejte si svůj carport a ochraňte své auto před nepříznivým počasím!

Open chat
1
Scan the code
Dobrý den👋
Jak Vám můžeme pomoci?